
Ja natuurlijk bestaat het mooiste ooit, maar wat mooi is voor mij is triviaal voor de ander. Een stuk schrijven dat stelt dat ‘dit’ het mooiste ooit is dus eigenlijk onbegonnen werk, een boek daarentegen heeft een veel grotere kans van slagen. Daarom stelden Mark en ik voor het derde jaar op rij een boek samen en stelden aan onszelf en 97 andere de vraag die Viktor&Rolf voor ons verzonnen: “Wat is het mooiste dat je ooit hebt gezien?“.
Het resultaat is een verzameling fantastische verhalen, die zo divers zijn als dat ze verrassend zijn van Abdelkader Benali, Lavinia Meijer, André Kuipers, Wende Snijders, Joep van Deudekom, Maaike Ouboter, Peter van Uhm en nog eens 90 anderen.
Dat ik hier niet alleen een heel voor de hand liggend verkoop praatje lig te houden wordt wel bewezen door de mooie recensie in de Volkskrant die ons afgelopen week 4 sterren gaf. Ben je nog niet overtuigd, kijk dan eens naar het meesterlijke interview dat Mark en ik heden morgen gaven bij boeken met Wim Brands van de VPRO.
Hopelijk veel lees plezier en op naar volgend jaar voor editie 4!
22.11.2015
09:50
En… uitgelezen!
Toen ik de titel las, dacht ik gelijk aan de uitspraak: ‘beauty is in the eye of the beholder.’
Een van de auteurs in het boek merkt dit in het begin van haar stuk ook op, dus ik ben daar niet de enige in. Maar wat je van het mooiste ooit wel kan zeggen, is dat het iets is, dat je in je hart raakt, of je ziel in beweging zet. En enerzijds moet je dat maar kunnen omgieten in woordjes, en ook nog bereid zijn om het te vertellen.
De 99 auteurs kunnen dit, en doen het ook op een hele mooie manier. Ik voorspel dan ook, dat er meerdere verhalen bij zullen zijn, die je op een persoonlijke manier zullen raken, door hun eenvoud, oprechtheid of passie. Nou ja, zo ging het bij mij.
Een leuk boek dus en zeker de moeite waard!
15.11.2015
20:46
Hallo Tim!
Zelf kijk ik niet veel tv, maar VPRO’s Boeken, is een van de weinige programma’s waar ik meestal wel naar kijk. Het was vanochtend dan ook leuk om jullie in actie te zien!
Nu ben ik niet zo kundig met woordjes als bijvoorbeeld Judith Brouwer, dus een officiële recensie van een boek is voor mij te hoog gegrepen, maar ik ga het uiteraard wel kopen en lezen. En als ik het uit heb, zal ik de vraag van dit stuk beantwoorden.